Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Margitsziget

Mi és hol található a Margitszigeten és mit érdemes megtekinteni? Keresd meg Te is a Margitsziget térképen.  A szigetre a felújított Margit hídon lehet bejutni vagy az északi végén az Árpád hídon. A szigetre csak engedéllyel lehet bejutni, amit "élelmes" emberek a XIII. kerületi önkormányzatnál tudnak beszerezni. A forgalomtól elzárt övezeten meglehetősen nagy a forgalom és 30 km/h korlátozó táblát  nem tartják be. A szigetre bejutva látványosság a Zenélő szökőkút. Gyerekeknek játszótér. Úszni vágyók egész éven át a járhatnak a sportuszodába Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda vagy a nyári időszakban a nagyközönséget a  Palatinus Strand vájra. Lehet sétálni a rózsák kertjében, megtekinteni  a kolostor romjait. Kulturális rendvezvényak a Margitsziget Szabadtéri Színpadon. Az sziget északi végén látványosságai a zenélő kút és a Japán kert. Itt lehet parkolni is, a fizetős parkoló azonban nem a legolcsóbb érdemes a tömegközlekedést választani annak, aki hosszabb időt szeretne eltölteni a szigeten.

0 Tovább

Árváltozás a Dagály fürdőben

Fürdés és úszás a dagálybanA fürdők árait is elérte az áremelés. A belépőjegyek átlagosan 100 forinttal növekedtek míg a kedvezményes strandváró napok árai 200 forinttal. Dagály Strandfürdő ára 2012 és 2011-ben.

0 Tovább

Helymeghatározás GPS koordináták alapján

Ha ismerjük egy adott hely GPS koordinátáit , de nem tudjuk , hogy hol van, akkor az alábbi oldal segítségével kereshetjük meg térképen a helyet a GPS koordináták megadásával: helymeghatározás GPS koordináták segítségével. Magyarország és Budapest földrajzi koordinátái, keresés szélességi és hosszúsági fokok alapján.

0 Tovább

Újra nyitva a Budavári Labirintus

Újra megnyitották a Budavári Labirintust

 A Budavári Labirintus új vagyonkezelője, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság hétfőn megnyitotta a Budavári Labirintust - tájékoztatta az igazgatóság az MTI-t.

    Mint írták, az igazgatóság a Budapesti Történeti Múzeum által átadott középkori kőemlékekből mutat be állandó kiállítást, amely minden nap délelőtt tíztől este hét óráig látogatható.
    Budavári LabirintusA Budavári Labirintust július 29-én a rendőrség közreműködésével vette birtokba az állam nevében eljárva a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség. A hatóság emberei és a rendőrök felszólították a barlangban tartózkodó turistákat a helyszín elhagyására, azóta a labirintus zárva tartott, látogatókat nem fogadott.
    A Vidékfejlesztési Minisztériumhoz  tartozó felügyelőség igazgatója, Dolla Eszter a helyszínen tartott sajtótájékoztatón azt mondta: a fokozottan védett barlangrendszer a magyar állam tulajdona, annak használatáért a Budavári Labirintus Kft. bérleti díjat nem fizetett, barlanghasznosítási engedélyük nincsen, a fokozottan védett természeti értékekben kárt tettek, "természeti értékekhez méltatlan kiállítást üzemeltettek". A felügyelőség megtiltotta a további károkozást, továbbá természetkárosítás alapos gyanúja miatt büntető feljelentést tett a rendőrségen.
    Salasovics Andrea, a Budavári Labirintus Kft. ügyvezető igazgatója a helyszínen újságíróknak nyilatkozva "rendkívül brutális" és "teljes mértékben jogellenes" lépésnek nevezte a felügyelőség intézkedését. Azt elismerte, hogy nem fizettek bérleti díjat, ugyanakkor hozzátette: amikor annak idején a polgári védelemtől megkapták hasznosítás céljára az ingatlant, olyan szerződést kötöttek, amelynek értelmében nekik kellett karbantartani, látogathatóvá tenni a labirintust.
    Augusztus elején a Budavári Labirintus új vagyonkezelője, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság (DINPI) vezetője, Füri András azt közölte: a barlang állapotfelmérése során megállapították, hogy a Budavári Labirintus Kiállításszervező Kft. által a járatrendszer úgynevezett Reneszánsz sziklatermében július 29-ig folyó vörösborral működtetett "Mátyás Borkút" környezetében erőteljes szaghatás érzékelhető, a falakon pedig jelentős kiterjedésű szürke penészgomba-tenyészetek láthatók. Emiatt az igazgató további állapotfelméréseket, továbbá esetlegesen szakértő bevonását tartotta szükségesnek.
    Ezen felül "a biztonságos látogatófogadás érdekében" a járatrendszer állékonyságának szakértői vizsgálatát és az elektromos berendezések teljes körű szakértői felülvizsgálatát is elrendelte az igazgatóság.
    A budai Vár alatti barlangrendszer hévizes feltörések és kimosódások révén jött létre, nagysága világviszonylatban egyedülálló. Az 1980-as évek elején itt, a mostani Budavári Labirintusban kapott otthont az első magyar panoptikum, az 1997-es rekonstrukciós munkálatok nyomán pedig több mint négyezer négyzetméteren kiállítási helyiségeket alakítottak ki. forrás: MTI

0 Tovább

Budapest nevezetességei Budapest hídjai

  • Megyeri híd
  • Északi vasúti összekötőhíd
  • Árpád híd
  • Margit híd Felújított Margit híd
  • Széchenyi lánchíd
  • Szabadság híd
  • Erzsébet híd
  • Rákóczi híd  (korábban: Lágymányosi híd)
  • Petőfi híd
  • Déli vasúti összekötőhíd


Térképen a budapesti hidak: Budapest hídjai térkép.

0 Tovább

budapesti

blogavatar

Budapest

Utolsó kommentek